RBC ve HGB yüksekliği var

Merhaba,Tahlil sonucunda aşağıda belirtilen değerler normal sınırların dışında çıktı.RBC: sonuç: 6.42, normal değerler: 3.5-5.5HGB: sonuç:17, normal değerler:11.0-16.0 RDW: sonuç:10.4, normal değerler:11.5-14.5 RDW-SD: sonuç:35.1, normal değerler:11.0-16.0Bir sene önce yaptırdığım test sonucunda da RBC ve HGB yüksek çıkmıştı.

Tahlil.com Cevabı : Kan fazlalığınız var, yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda ve sigara içenlerde olabilir.