Rutin veya herhangi bir rahatsızlık nedeniyle yapılan kan tahlillerinde beta hcg miktarı çıkar mı ? Enfeksiyon riski sebebiyle yaptırdığım kan tahlili sonucuma

Rutin veya herhangi bir rahatsızlık nedeniyle yapılan kan tahlillerinde beta hcg miktarı çıkar mı ? Enfeksiyon riski sebebiyle yaptırdığım kan tahlili sonucuma e nabız üzerinden baktığımda beta hcg' mi de gördüm.O değerin de soruşturulma sebebi ne olabilir ? Her kan tahlilinde çıkar mı yoksa doktorum istediği için mi çıktı?

Tahlil.com Cevabı : Rutin testlerde bhcg değeri çıkmaz.Doktorun ayrıca bhcg bakılması için istemde bulunmalıdır. Eğer doktorunuz muayene sonrasında gebelikten veya başka bir hastalıktan şüphelendi ise bu tahlil de çalışılır. Bhcg yalnızca gebelik şüphesinde bakılmadığı da unutulmamalıdır.Kadın doğum doktoruna muayene olduysanız şayet orada bhcg tahlili rutin testler arasında diyebiliriz ancak farklı bölümler için yukarıda bahsetmiş olduğum sebepler kaynaklı olabilmekte.