Saç dökülmesi nedeniyle hormon testi yapıldı

merhaba 21 yasındayım saç dökülmesi sebebiyele hormon testi yaptırdım. tsh 5,60 ve total testesteron 0,86 cıktı.Doktorum guatırın var ve erkeklik hormonun yuksek dedi endekrinloljiye yönlendirdi.Sizce bu oranlar yüksek mi

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuzTSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi