Sadece kan değerleri vücudumuzda bir enfeksiyon olup olmadığını bize söyleyebilir mi?

Sadece kan değerleri vücudumuzda bir enfeksiyon olup olmadığını bize söyleyebilir mi? sürekli bir mide bulantısı şikayetiyle doktora gittim yapılan kan testlerim normal çıktı. doktor dışkı tahlili yapmak istedi ama o esnada bunu veremedim. bunun üzerine doktorum mide bulantısı için bir ilaç yazdı ve beni eve gönderdi. sorum; bu bulantı psikolojik olabilir mi ve kanda bişey çıkmadığına göre endişelecek bir durum yok diyebilirmiyim. teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Sadece kan değerleri ile enfeksiyon tanısı tek başına konulamaz.Ama en azından enfeksiyon yönünden fikir verir.Örneğin lökosit olarak da bilinen kan sayım testi wbc yüksekliği enfeksiyonlarda yüksek çıkabilmektedir.