Sayın hocam 15.gün ve 30.gün HIV Duo Ultra testi oldum yorum alabilir miyim ?

Sayın hocam 15.gün ve 30.gün HIV Duo Ultra testi oldum yorum alabilir miyim ?HIV Duo Ultra 15.gunANTI HIV 1/2 00.4 Negatif < = 24 Negatif >= 0.25 PozitifP24 ANTIJEN 00.1 Negatif < = 24 Negatif >= 0.25 Pozitif HIV Duo ultra 30.günde aynısı negatif negatif geldi.. Bidaha teste gerek var mı ?

Tahlil.com Cevabı : Şüpheli ilişki sonrası HIV testini  erken yaptırmışsın. Bazı laboratuvarlar, HIV enfeksiyonu ile ilgili testleri kimi zaman  ilgili bir doktorun talebi olmadan para kazanmak uğruna erkenden yapabiliyorTahlil.com doktorları olarak önerimiz ise bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmadan kendi başınıza test yaptırmamanız.Doktorunuz ilişkinizin durumu, riskiniz  ve ilişki sonrası uygun zamanı analiz ederek testlerinizi isteyecektir. Konuya dair aşağıda yer alan yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. HIV testleri ne zaman yapılmalıdır?

s******** :

Yeni doğan bebeğimin lökosit :18-20 eriteosit : 5-6 çıktı daha bir günlükken şuanda 3 günlük yenidoğan yoğunbakımda. Oranları çokmu yüksek sizden bilgi alabilirmiyim?

Cevap:

Evet lökosit değeri yüksek ama, sadece bu tek başına bir veri değildir.Enfeksiyon var ise, araştırma amaçlı idrar kültürü, kan kültürü gibi ilave testlere ihtiyaç var.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.