Sedimantasyonu 1/2saat 10 1saat 23 çıktı sonuçların yüksek çıkması ne anlama geliyor?

Oğlum 7yaşında son yapılan tahlillerde sedimantasyonu1/2saat 10 1saat 23 çıktı sonuçların yüksek çıkması ne anlama geliyor. aso'su ise331 açıklarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : ASO yüksekliği,çocuğunuzun geçirdiği Streptekok adlı bir bakteriye nağlı enfeksiyon sonrası oluşur.Sedimentasyonda enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkar.Korkulacak bir durum olduğunu düşünmüyorum.Enfeksiyon sonrası bu tahliller normalae dönecektir.