Sedimentasyon yüksekliği ve Anti nükleer antikor zayıf pozitifliği var.Nasıl yorumlarsınız?

Sedimantasyon 34 yüksek çıktı.Anti nükleer antikor zayıf pozitif çıktı.39 yaşında bayanım. Nasıl yorumlarsınız?

Tahlil.com Cevabı : Romatizmal hastalıkların tanısında kullanılan testler bunlar. Ancak tek başına bunlar bir anlam ifade etmez, sedim yüksekliğinin de bir çok nedeni vardır.Aşağıda sedimentasyon yüksekliği ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.Sedimentasyon yüksekliği