Şeker hastasiyim hba1c test sonuclarim ilk basta 11 di sonra 9 a dustu simdi de 7.1 oldu?

Şeker hastasiyim hba1c test sonuclarim ilk basta 11 di sonra 9 a dustu simdi de 7.1 oldu diyabetliler icin ideal aralik nedir bi de tatli gibi seyleri cok seviyorum nasil engelleyebilirim kendimi.bazen kendimi durduramiyorum acayip istahim aciliyor ne yapmaliyim?

Tahlil.com Cevabı : HBA1C değerinin diabetiniz de olduğu göz önüne alındığında en azından 7 nin altı olması anlamlı olacak.Bununla birlikte sizi kontrol eden doktorunuz mutlaka ilave tahlilleri de değerlendirecektir.Benim önerim az ama sık yemeniz ve ara öğünleri arttırmamanız.Bu durumda iştahınızı frenleyebilirsiniz.