Serbest T3 4,6 Serbest T4 9,1 TSH 26,05 lütfen tahlil sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Serbest T3 4,6 Serbest T4 9,1 TSH 26,05 lütfen tahlil sonuçlarımı yorumlar mısınız? TSH ın bu kadar yüksek çıkması normal mi? diğer yorumların hiç birinde bu kadar yüksek bir değere rastlamadım :(

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri hipotiroidism de,yani tiroid bezinin az çalıştığı durumlarda yüksek çıkabilir.Ayrıca Hashimato tiroiditi,Subakut Tiroidit bibi çeşitli tiroid bezi hastalıklarında da da yüksek çıkabilmektedir. Endokrinoloji bölümüne başvurmanızı öneririz..