Serbest T4: DÜŞžÜK 0.89 (REF.ARALIОI: 0.93-1.71) Serbest T3 (2.69) ve TSH ise1.20 çıktı?

Serbest T4: DÜŞžÜK 0.89 (REF.ARALIОI: 0.93-1.71) Serbest T3 (2.69) ve TSH ise1.20 çıktı. Aile hekimi tekrar düşük çıkarsa ilaç başlarız dedi fakat sadece tek değerin düşük olmasıyla hipotrodi olma ihtimalim var mı acaba ? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Ayrıca nükseden demir eksikliğim var ve stresli depresif bir yapım var.

Tahlil.com Cevabı : Açıkçası TSH değerinizin normal olması bu konuda çok daha önemli, o da normal aralıklarda.Size önerimiz bir endokrinoloji uzmanına başvurmanız, sonuçlarınızda kayda değer sorun görülmüyor.