Serolojik tetkiklerde VDRL-RPR değeri

eyaz kan vermek için gittiğim hastanede serolojik tetkiklerde VDRL-RPR değeri 2,16 hematoloj tetkiklerinde *MO# 0,013- *MO% 0,274- *EO# 0,06 çıkmış serolojik tetkike göre veremezsin dediler doktora sorduğumda belsoğukluğu dedi yukarıdaki verilere göre tetkik sonuçlarını değerlendirir misiniz

Tahlil.com Cevabı : Bu testlerin bel soğukluğu ile bir ilgisi yok. VDRL testi frengi hastalığı için bakılan bir test. Eğer sonucunuz pozitifse bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile görüşmelisiniz.