Sertleşme sorunu için doktorum kan tahlili istedi.Değerlerin aralıkta olması yeterli midir yoksa üst seviyelerde olması mı önemlidir?

Merhaba, sertleşme sorunu için doktorum kan tahlili istedi, Yaşım 26. sonuçlarda "estradiol - Sonuç:21pg/ml - referans:7.63-42.6", "total testosteron - Sonuç: 538.2ng/dl - referans: 330-805" çıktı. Değerlerin aralıkta olması yeterli midir yoksa üst seviyelerde olması mı önemlidir?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal ama sertleşme sorunu bir çok nedene bağlı olabilir.Bu konuda sitemiz yazarlarından Prof.Dr.Önder Yaman'ın yazısını okumanızı öneriyoruz.http://tahlil.com/erkeklerde-erektil-disfonksiyon-sertlesmeereksiyon-bozuklugukullanilan-ilaclar-ve-merak-edilenler