Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ikimizde çıplaktık sürtünürken zevk suyu geldi?

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ikimizde çıplaktık sürtünürken zevk suyu geldi kız arkadaşım sürtünmeye devam ediyordu durduk temizledim fakat aradan iki gün sonra hasta olmadığını söylüyor psikolojik hastalığı gecikiyor olabilir mi yoksa hamile olasılığı var mı?

Tahlil.com Cevabı : Zevk Suyu cinsel ilişki, sevişme veya ön sevişme sürecinde sperm boşalması yani ejekulasyon öncesi süreçte erkeğin cinsel organından gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir.Zevk suyu olarak isimlendirlen bu sıvının tıptaki adı ise prostat sıvısıdır.Prostat sıvısı nadiren de olsa sperm hücresi içerebilir.Bu nedenle az bir olasılık da olsa gebeliğe yol açabilmektedir. Geri çekme veya dışarı boşalma yöntemi ile korunanlarda istenmeyen gebeliklerin oluşumasına nadir de olsa yol açabilir. Bu tür bir riske girmek istemeyen çiftler için en doğru ve güvenilir yöntem ise prezervatif bir diğer adıyla da kondom kullanılmasıdır.

r********** :

Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ama iç camasirlarimiz vardı ikimizdede islaklik vardı. Ama bende zevk suyu vardı sprem yoktu hamilelik şansı varmı ?

Cevap:

 Yaşadığınız  tür ilişkilerde hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır. Meni yani spermler vajinaya temas edince az da olsa bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz.,  Bu tür bir şüpheniz varsa tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 hafta gecikme olursa test yaptırabilirsiniz.Konuya dair aşağıda çok daha detaylı bilgi bulabilir,  bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik nasıl anlaşılır, hangi tür ilişkilerde hamile kalma olasılığı düşüktür?

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.