Smear test sonucum: intraepitelial lezyon veya malignite açısından negatif. smear. reaktif-reperatif ?

Smear test sonucum: intraepitelial lezyon veya malignite açısından negatif. smear. reaktif-reperatif hücresel değişiklikler bölümünde inflamasyon pozitif. sonucumda işaretli olan başka bir bölüm yok. test sonucumu yorumlayabilir misiniz? teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Kötü huylu bir bulgu yok, ancak iltihabı düşündüren bazı belirtiler çıkmış.Doktorunuz bu yönde tedavi veya ilave tahliller planlayabilir.