Soru:15 yaşında bayan öğrenciyim.Baş dönmesi nedeniyle tahlil yaptırdım.Hgb testim 11 ve Hct tahlilim 34 çıktı.

Tahlil.com Cevabı :

Tahlillerde kansızlık yani anemi bulguları var.Hgb ve hct düşük çıkan testler, kansızlık varlığını gösteriyor.Biran önce kansızlıkla ilgili tedavi olmanızı öneriyorum.Ayrıca kansızlık baş dönmesinin de nedeni olabilir.,