Sperm kalitesini hangi durumlar etkiler?

Doktorum bugün bana sperımlerımın kalitesinin yüzde 80 düşük olduğunu söyledi. Sigara ve alkol bağımlısı olmama rağmen bu sonuç çıktı. Biraz kilo var ama.. Sorum acaba yüzde 20 olan sperim kalitesinde rağmen çocuk sahibi olabilirmiyiz? diğer soruda: sperim kalitesi tekrar çıkarmı ??

Tahlil.com Cevabı : Sigara, alkol, ve kilolu olmak bunların hepsi etkiler..