Sperm sayısına göre düşününce hareketli ve normal sperm sayısı yeterli midir?

Değerllendirme için şimdiden teşekkür ederim. süre 3 gün opak likefaksiyon 45 volum 2 ml ph 8 sayı 208 milyon 20-250 ML hareketli %19 >%50 %4 hızlı ileri %15 yavaş ileri normal sperm %14 >%30 patalojik %86 oranları sperm sayısına göre düşününce hareketli ve normal sperm sayısı yeterli midir?

Tahlil.com Cevabı : İleri hızlı hareketli ve normal sperm yüzdeniz düşük. Bir üroloji uzmanına muayene olmalısınız.