Sperm test sonuçlarını değerlendirir misiniz? yaş 34

Sperm sonuçları:sperm konsantrasyonu 51.2toplam sperm sayısı 102.4morfolojı ( Kruger Strict Criteria )normal 15anormal 85baş anomisi 24boyun anomisi 34kuyruk 27lokosit 150eritrosit yokaglutinasyon varimmatur germ hücresi 2-3motilite1 saathızlı 18yavaş 30yerinde hareket 37hareketsiz 152saathızlı 11yavaş 24yerinde hareket 44hareketsiz 21

Tahlil.com Cevabı : Sperm testi sonuçları normal

a************ :

soru:29 yaşındayım 3 defa sperm testi yaptırdım hep değerler farklı çıktı.test sonucumu değerlendirirseniz sevinirim. sonuçum referans değerlerigörünüm:krem opak krem-opakmiktar:3.6 ml 2-6 mlph: 8.0 7.2-7.8viskosite:normallikeifikasyon:30sayı:3.2ml >20 milyonlökasit:görülmedi mm3 65baş anomolisi:25 <35kuyruk anamolis.:20 <20bükük boyun:10 <20gelişmemiş form:10 <10aglütünasyon:negatif negatifhareketlilik:normal hızlı ileri doğru:30%orta/yavaş ileri dogru hareketlilik:- %hareketli fakat ileri doğru gidemiyor:-%tamamen hareketsiz:70%ne yapmam gerekir bu sonuçlara bilgilendirirseniz sevinirim

Cevap:

Test parametrelerinin tamamı yok, referans değerler de tam anlaşılmıyor.Bu haliyle değerlendirmek pek mümkün değil.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.