Streptokok A testi yaptırdım 7 yasındaki oğluma.Sonuç pozıtıf çıktı .7 gün ilaç tedavisi sonucunda koruyucu ıgneye başlanabılır dendı.Doğru mudur?

Tahlil.com Cevabı : Streptekok A testi Streptekok bakterisinin patojen yani hastalık yapıcı özelliği olan A grubunu teşhis etmeye yönelik bir tahlildir.Oğlunuzda bu testin pozitif olması Streptekok bakterisine bağlı bir boğaz enfeksiyonu geçirdiğini gösteriyor.Tedavi zaten başlanmış.Koruyucu tedavi denen aylık pen*silin iğnesi olarak bilinen tedaviye gelince eğer sık olarak çocuğunuz rahatsızlanıyorsa yararlı olabilir.Bunun dışında çok analmlı olacağını sanmıyorum.Zaten kış ayları da bitmek üzere.