Şüpheli cinsel iliskiden 4 ay sonra anti hiv testi yaptordum sonuc negatif cikti testi tekrarlamama gerek varmi acaba

 Şüpheli cinsel  iliskiden 4 ay sonra anti hiv testi yaptordum sonuc negatif cikti testi tekrarlamama gerek varmi acaba

Tahlil.com Cevabı : Yaşadığınız şüpheli temas sonrası yapılan HIV testi sonuçlarınız negatif. Sonuçlar normal yani.Şüpheli ilişki sonrası HIV enfeksiyonuna yakalanma endişesiyle çoğu zaman doktora da danışmadan test yaptıran bir çok ziyaretçimiz bulunuyor.Bu konuda  hangi HIV testinin ne zaman yapılacağı ve nasıl yorumlanacağına dair Tahlil.com doktorlarının sizler için hazırladığı yazımızı okumanızı öneriyoruz.Aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Hangi HIV testi ne zaman yapılmalıdır?