Şüpheli ilişkiden 72 gün sonra Kızılay'a kan verdim.

Merhaba hıv belirtileri var.Şüpheli ilişkiden 72 gün sonra Kızılay'a kan verdim.72 gün hıv 'in ortaya çıkması için yeterli bir süremi,sonuç pozitif olsa bildirilirmi. Kızılaya verilen kanlar hıv testine tabi tutuluyormu.Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Kızılaya verilen kanlar HIV testinden geçer ve sonuçlarınızda bir anormallik olduğunda bilgilendirme yapılır. 72 gün hıv virüsünü saptamak için yeterli bir süredir.