Şüpheli ilişkimden 2 yıl sonra Elisa testi yaptırdım ve negatif çıktı. Yine de Elisanın üst testi olan Western doğrulamasını yaptırmama gerek var mı?

Hocam cevplarsanız çok sevinirim.sorum şu elısa testı ne kadar guvenli ben şüpheli ilşkimden 2 yıl sonra elisa testi yaptrdım ve negatif çıktı.2 ay önce kızılaya kan bağşladım ordan da herhangi bir olmsuz sonç çıkmadı şükr ama yinede elisannda üst testi olan western doğrulamasnı yaptrmama grk varmı?

Tahlil.com Cevabı : Western doğrulama testi Elisa sonuçları pozitif ya da şüpheli çıkan vakalara yapılır. Sizin sonucunuz negatif çıkmış zaten.