Tahlil sonuçlarım da hgb 9,2 hct 30,2 olarak çıkmış doktorum demir ilacı kullanmamı önerdi.

Merhababenim tahlil sonuçlarım dahgb 9,2hct 30,2 olarak çıkmışdoktorum demir ilacı kullanmamı önerdifakat devamlı ilaç kullanıyorumbıraktığımda yine kan değerlerim düşüyorferplex te kullandımdevamlı düşük çıkıyor ve halsizlik başdönmesi şikayetlerim oluyorne yapabilirim teşekkürrler

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede bir aneminiz var.Tedavinize kesinlikle devam etmelisiniz.Anemi tedavisi uzun sürekli ve sabır isteyen bir tedavidir.Aylarca sürebilir depoların dolması için.Bu arada kan yapıcı olduğu bilinen,pekmez,kuru üzüm,sakatat gibi gıdalara da ağırlık vermeniz yararlı olacaktır.

E********** :

Slm hocam benim sorum eşim hakkında geceleri aşırı terleme ile uyanıyor. Yaşı 48 kan tahlillrini yaptırdık kolesterol total 223 ve alt 35 ast 25 diğer test ler normal. terlemenin sebebi nedir acaba? Ve k.ciğer alt 35 olması akşam yemekte 1 kadeh şarap içmek için sakıncalımı? Tşk.

Cevap:

Kolesterol değeri hafif yüksek.Terlemenin ise bir çok nedeni olabilir.Bu konuda yazarımız Prof.Dr.Serdar Han'ın yazılarını okuyabiliriz.http://tahlil.com/serdar-han

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.