Tahlil sonuçlarımda monosit % 18ve pct 17.2 yüksek gösteriyor.Ayrıca eşimin trigliserit testi de 550.Çok yüksek bu durum neyi gösteriyor.

Soru:Tahlil sonuçlarımda monosit % 18ve pct 17.2 yüksek gösteriyor.Ayrıca eşimin trigliserit testi de 550.Çok yüksek bu durum neyi gösteriyor.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com:Monosit yüzdeniz yüksek çıkmış.Monosit ve yüksek çıktığı durumlara dair sitemizde yayınlanmış yazıyı okumanızı öneriyorum. Ayrıca eşinizin trigliserit değeri gerçekten çok yüksek.Ailesel bir yükseklik eğilimi de olabilir.Kolesterol değerlerine de bakılıp,gerekirse tedavi olabilir.Ayrıca diyetisyen kontrolünde diyet ve düzenli spor de yararlı olacaktır.