GGT,ALT ve trigliserit testlerim yüksek.Glukoz ise 68 çıktı.

31/03/2010'da yaptırdığım test'de normal değerlerden farklı çıkanları aşağıda belirtiyorum.glukoz: 68; kreatin: 1,4; sgpt/alt: 74; hdl: 32; gama gt: 80; trigliserid: 210; pdw: 18,2; plt: 123pct: 0,099Yukarıdaki test değerlerimi yorumlarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler. başarılarınızın devamını dilerim. hoşcakalın...

Tahlil.com Cevabı : Glukoz testiniz çok az düşük çıkmış.Bir problem olacağını sanmıyorum.Gama Glutamil Transferaz yani GGT testi ve ALT karaciğer fonksiyon testleridir.Karaciğer rahatsızlıklarında yüksek çıkabilirler.İlaç kullanımı sonrası,aşırı alkol alanlar,karaciğer yağlanması,hepatitler gibi bir çok nedenle yükselebilirler.Bir karaciğer ultrasonu çektirebilirsiniz.Trigliserit ise bir kan yağıdır.Diğer test sonuçlarında ciddi bir sorun olduğunu düşünmüyorum.