Tahlil yapıldı enfeksiyon olduğu tespit edildi antibiyotik tedavisine başlandı.

Tahlil yapıldı enfeksiyon olduğu tespit edildi antibiyotik tedavisine başlandı enfeksiyonun neyden kaynaklı olduğu tespit edilemedi sonuçlarda yüksek olan değerler alt 54,6(0-32) crp24,0(0-6)wbc17,21(4-10) mch 35,5(26,5-33,5)mchc36,4(31,5-35)rdw17,4(10-15)neut#11,25(1,2-6,8) lym#5,19(1,2-3,2) sedimantasyon1 saat 30(0-20) şeklinde yüksek olanlardır diğer sonuçlar referans aralığında belirtilmiş.idrar tahlilinde enfeksiyon çıkmış,ayak mantarı var,hasta düzenli antidepresan kullanmakta sırt ve bel ağrısından şikayetçi ateş şikayeti yok. İç organlardan mr çekildi mr sonucu da normal olduğu söylendi . Yaklaşık 10 günönce antibiyotik tedavisine başlandı.Ne tavsiye edersiniz enfeksiyon neyden kaynaklanmış olabilir ,tedaviye hangi uzmandan devam edilmeli acaba? teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonuçlarınızı inceledik. Aşa ğıda belirtilen tahlillerinizde sorun var.

Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.
Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.
ALT YÜKSEKLİĞİ

Ayrıca CRP, WBC ve sedimentasyon yüksekliği de bir enfeksiyon yönünden bilgi veriyor.

Antibiyotik tedavisi sonrası  bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile görüşmenizde yarar var. Sağlıklı günler dileriz.