Tahlill yaptırdım her değerim iyi çıktı fakat ca 19-9 birinci tahlilde 230 ikincide 217 çıktı

 Erkek, 62 yaşındayım sıkıntım yokken bir tahlill yaptırdım her değerim iyi çıktı fakat ca 19-9 birinci tahlilde 230 ikincide 217 çıktı hemen hemen prof dr gittim hoca kolonoskopi ultrason tomoğrafi endoskopi yaptı karaciger filmi çekti temiz çıktı sebebi nedir çok endişeliyim lütfen aydınatın

Tahlil.com Cevabı : CA 19 9, aslında direkt bir tarama testi değildir.Özellikle gastrointestinal sistem tömörlerinin takibinde kullanılır.Sonuçlarınız normal çıkmış bu olumlu. Aşağıda CA 19 9 yüksekliğine dair sitemizde yayınlamış olduğumuz yazıyı okuyabilirsiniz.http://tahlil.com/ca-19-9-kanser-antijeni-ca-19-9-yuksekligi-hangi-durumlarda-olur