Talasemi taşıyıcısı mıyım?

Hemoglobin A (HPLC) 97.8 Hemoglobin A2 (HPLC) 2.2 Hemoglobin F (HPLC) 0.0 Varyant (HPLC) FERRİTİN 2.19 DEMİR(SERUM) 84 DEMİR BAĞLAMA KAPASİTESİ (SERUM) 359 WBC 4.3 RBC 4.22 HGB 9.7 HCT 29.6 MCV 70 MCH 22.9 MCHC 32.7 TALASEMİ TAŞIYICISI MIYIM?

Tahlil.com Cevabı : İleri derecede ve tedavi edilmesi gereken bir kansızlığınız olduğunu söyleyebiliriz.Talasemi taşıyıcısı olup olmadığınız ve kesin tanınız ise tercihen bir hematoloji uzmanınca muayene ve tahlillerinizin incelenmesi sonrası koyulacaktır.