Tam Kan (Hemogram) Plt 785 142 - 424 çıktı. Kızım 3 yaşında çok yüksek çıkmış çok tedirgin olduk sizce neler yapmalıyız?

Tam Kan (Hemogram) Plt 785 142 - 424 çıktı. Kızım 3 yaşında çok yüksek çıkmış çok tedirgin olduk sizce neler yapmalıyız?

Tahlil.com Cevabı : Evet PLT değeri yüksek.Testi bir başka merkezde tekrarlatın. Yine yüksek çıkarsa tercihen çocuk hematoloji uzmanına veya çocuk doktoruna başvurun.