Test sonuçlarımı yorumlar mısınız? Vagen cervix kültürü 6.41,referans aralığı 0-35. Candida pozitif, trich negatif, clue cell görülmedi.

Test sonuçlarımı yorumlar mısınız? Vagen cervix kültürü 6.41,referans aralığı 0-35. Candida pozitif, trich negatif, clue cell görülmedi ,whiff test negatif. Sonuç:candida albicans üredi. Tanı:İntraepitelyal lezyon ve malignite yönünden negatif.Morfolojik olaral candida görünümünde fungal organizmalar.

Tahlil.com Cevabı : Cervix kültüründe referans değerine ilk kez rastlıyoruz.Bunun çok anlamlı bir değer olmadığını söyleyebiliriz.Kültürde candida yani mantar üremiş.Vajen enfeksiyonu geçiriyorsunuz.Tedavi olmalısınız