testi yaptırmadan önce 3-4 saat önce 1 adet muz yedim ve sanırım 5-6 adet de sigara içtim. Acaba bu faktörler glukoz değerimi artırmış olabilir mi?

Yaşım 21 cinsiyetim erkek. 3 hafta önce yaptırmış olduğum açlık kan şekeri testimde glukoz değerim 75-105 referans aralığında 110 ml/dl çıktı. Fakat testi yaptırmadan önce 3-4 saat önce 1 adet muz yedim ve sanırım 5-6 adet de sigara içtim. Acaba bu faktörler glukoz değerimi artırmış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Evet yükselmeye neden olabilir..