Teyzemin tahlilleri:plt 138, mchc 35.6, hct 35.6,rbc 3.64, eo% 0.1

Bu tahliller teyzemin. 60 yaşında ve doktorlar üre demiş.Size de danışmak istedim şimdiden teşekkür ederimTahlil sonuçları:plt 138, mchc 35.6, hct 35.6,rbc 3.64, eo% 0.1

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle üre bir kan tahlili adıdır ve böbrek fonksiyonlarının araştırılmasında kullanılır.Üre bir hastalık değildir.Bu nedenle doktorların üre demekle neyi ifade etmek istediklerini anlayamadım.Ayrıca gönderdiğiniz tahliller arasında da üre yok.Bu tahlillere baktığımızda ise ülkemizde sıkça görülen anemi yani kansızlık probleminin teyzenizde de olduğu gözleniyor.Sorular