TSH testi düşüklüğü var.Tiroid testlerimi yorumlar mısınız?

Tiroid testlerimi yorumlar mısınız?FT3 4.62 referans 2.3-3.9FT4 1.62 referabs 0.58-1.64TSH 0.12 referans 0.34-2.6

Tahlil.com Cevabı : Tiroid testleriniz normal değil.TSH değeriniz düşük. Hipertiroidiniz olabilir. Bir endokrinoloji uzmanına başvurunuz.

t********* :

sol lob orta kesiminde 16*14mm boyutlarında nodül çıktı..3ay içinde 23mm oldu ve sağ tiroid lobunda5.5mm ve daha küçük hipoekojen nodüller olustu.Levotiron ilacına başladım.anti triroglobulin antikor:1087 biyopsi oldum sonuç:neoplazi şüpheli.Acil ameliyat olmalısın dediler.sizcede olmalımıyım yoksa haşimeto hastalığı olabiir mi?

Cevap:

Nodüller sonrası doktorunuz bu tür karar almış olabilir. Patoloji sonucu da şüpheli çıktığına göre bu durumda doktorunuz amaliyat kararı almış olabilir.Doktorunuzla ortaklaşa ameliyat kararını almalısınız.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.