TİROİD HAPI KULLANMALIMIYIM?

glukoz 68 cl 95 fe 16 tıbc 533 ferrıtın 5 B12 247 serbestT3 3.03 SERBEST T4 1.28 TSH 0.68 KİLO ALIYORUM DURMADAN AYRICA CİTOL VE RİSPERDAL TOPAMAX İÇİYORUM TİROİD HAPI KULLANMALIMIYIM

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuca göre tiroid ilacı almanıza gerek yok. Kilo almanıza gelince sizi mutlaka doktorunuzun değerlendirmesi lazım, buradan yorum yapmam yanlış olur. Açlık şekeriniz düşük, metabolizmayı etkileyen ilaçlar alıyorsunuz, risperdal kilo alımını tetikleyebilen bir ilaç ama topamax da tersine kilo alımını engeller, yani bir nevi denge söz konusu. İnsülin direncinin değerlendirmesi gerekir diye düşünüyorum. Belirgin demir eksikliğiniz var ve hafif B12 eksikliğiniz var.