Tiroid ilacı kullanıyorum hamilelik düşünüyorum kullandığım ilaç sorun yaratır mı?

Ağustosta doktora gittiğimde tsh tahlilleri yaptı doktorum anti-tpo *44.0 ıu/ml ve anti-tirologbulin/anti-tg*643.0ıu/ml tahlil sonuçlarıda bunlar ve bu güne kadar euthyrox 50mcg ilacını düzenli olarak sabahları aç karna kullanıyorum sizde düzene girmişmidir?evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum ama etkilediğini söylüyorlar oyüzden korkuyorum.ne yapmam gerekiyor?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen bir oto immun tiroid hastalığınız var. Hashimato olabilirsiniz.Çocuk sahibi olmanız için engel olabilir. Endokrinoloji bölümünde takip edilmelisiniz.