Tokluk kan şekeri sonucum düşük.Tokluk kan şekeri düşüklüğü nedir?

Tokluk kan şekerim 58.88 dir. 70-140 arasında olması gerekiyor. Sorun nedir ?

Tahlil.com Cevabı : Evet tokluk kan şekeriniz düşük.Bu da normal değil.Tokluk kan şekeri değerlerinin düşmesinin pek çok nedeni olabilir.Vücudumuzun insülin salınımındaki dengesizlik, düzensiz beslenme diyetleri, metabolizmanızın hızının normal olmaması ilk akla gelen nedenlerdir.Bunun nedenlerinin araştırılması için endokrinoloji doktoruna başvurmanızı öneriyoruz.