Total bilirubin 2,5 direkt bilirubin 0,33 bu degerlerin yüksekliginin bir sakıncası var mı?

Tahlil.com Cevabı :  İndirekt bilirübim değeriniz yüksek.Gilbert sendromunda görülebilir.Gilbert sendromu, karaciğerin, eritrositleri parçalanması ile üretilen, bilirubinin ( indirekt bilirübin) kanda yüksek görüldüğü hafif bir karaciğer bozukluğudur. Gilbert sendromu genellikle tedavi gerektirmez ve ciddi komplikasyonlar oluşturmaz.Yine de bir dahiliye uzmanına danışmanızda yarar var.Belki başka tahlillere de gerek duyabilir.