Trombosit değerim ilk yaptırdığımda 90 idi 5 gün sonra tekrar yaptırdım 80 cıktı.Bunun tehlikesi var mıdır?bunun düşmesin sebebi nedir ? ne gibi hastalıklarla s

Trombosit değerim ilk yaptırdığımda 90 idi 5 gün sonra tekrar yaptırdım 80 cıktı.Bunun tehlikesi var mıdır?bunun düşmesin sebebi nedir ? ne gibi hastalıklarla sonuçlanır?Sadece her gidişimde test yapılıyor buna bir teşhis koyulmadı.Artık doktorlara gitmekten yoruldum.tedavimi yarıda bıraksam bir sorunla karşılaşır mıyım?

Tahlil.com Cevabı :

100 ve altı trombosit değerleri dikkatle izlenmelidir. Sonuç normal değil bunun nedenlerinin araştırılması ve takibi hematoloji doktorlarınca yapılmalıdır.