Tsh hormonuna bakilmis T3 T4 istenilmemis Tsh :5.2 normal aralıgı 0,20-4,0 Ferritin:5 ( 15-200)

Merhaba yalnızca Tsh hormonuna bakilmis T3 T4 istenilmemis Tsh :5.2 normal aralıgı 0,20-4,0 Ferritin:5 ( 15-200) s vitamin D : 33 (50-150) Hemoglobin 11.4 (11.7-15.3) Bu degerlere gore D-vitamin ve ferritin ilaci kullanmaya basladim Benim Sorum Tsh icin bu 5.2 referansinda ilaca baslamalimiyim yoksa ayni zamanda T3 T4 baktirmam gerekiyormu? 5.2 degeri sizce yuksekmi? cevabiniz icin tesekkurler

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuzu değerlendirdik.TSH hormonu değeriniz yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorununuz olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid beziniz yavaş çalışıyor olabilir.
Bu durumda daha ileri tetkik, muayene  ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurmanız uygun gözüküyor.
Ayrıca ferritin değeriniz düşük bu yönde de tadavi almanız gerekebilir demir eksikliği yönündenç

TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....