Ürik asit karaciğer yağlanması ile alakalı mıdır yoksa ayrıca nefrolojiye mi gideyim?

Ürik Asit değerim 9. Normal değer aralıkları, 3-7.2. ALt değerim 89 Normal değer aralıkları, 0-55 bu değer 2004 de 128 e kadar cıkmıştı GGT değerim 140 Normal değer aralıkları 8-64 Karaciğer yağlanması var bende. ürik asit karaciğer yağlanması ile alakalımıdır. Yoksa ayrıca nefrolojiyemi gideyim

Tahlil.com Cevabı : Ürik asitle ilgili bilgiyi aşağıdaki linkimizde bulabilirsiniz. Sizin enzim yüksekliğiniz için bir gastroenteroloji uzmanına muayene olmanız gerekli.  http://tahlil.com/urik-asit-urat-ua