Uzun zamandır kendimi gergin,yorgun hissediyordum çene kaslarım gergin dişlerim birbirine girecek gibi oluyordu

 Uzun zamandır kendimi gergin,yorgun hissediyordum çene kaslarım gergin dişlerim birbirine girecek gibi oluyordu tam kan sayımı yaptırdım,vitamin değerlerini de istedim B12(kobalamin)*132,7 (191-663) vitamin D (25-hidroksi) *3,35 (20-80)  ağızda acı tat da vardı d vitamin kullanınca azaldı sanki

Tahlil.com Cevabı : B 12 değeriniz düşük, D vitamini de .Yorgunluğunuza bunlar etken olabilir.B ve  D vitamini içeren bir tedavi almalısınız.Bol bol da güneşe çıkın.Doğal D vitamini kaynağıdır.