VDRL ve TPHA testi sonuclarim pozitif cikti.Doktor kontrolunde 5 hafta boyunca haftada bir kez 1.2 IU IM dozunda pen*silin vuruldum

Merhabalar yurtdisinda yasiyorum.VDRL ve TPHA testi sonuclarim pozitif cikti.Doktor kontrolunde 5 hafta boyunca haftada bir kez 1.2 IU IM dozunda pen*silin vuruldum.18/03/14 tarihindeki test sonucuma gore TPHA 1:2560 positif VDRL 1:16 pozitif cikti. 3 ay sonra yenilenmesi soylendi.Bu durum normalmi

Tahlil.com Cevabı : Değerlerin düşmesi bir süre alabilir.Doktorunuzun önerilerine uyunuz.