Vitamin B 12 yüksekliği beni korkuttu.Hemocromotosis hastasiyim. demir degerim 232 ug/ml (referans araligi 32-139)

Vitamin b12 degerim 850 pg/ml cikti. tahlil referans aralik degeri 191-663 pg/ml. yasim 31. hemocromotosis hastasiyim. demir degerim 232 ug/ml (referans araligi 32-139). vitamin b12 degerimin yuksek cikmasi korkuttu.

Tahlil.com Cevabı : Evet  Vitamin  b 12 değeriniz yüksek.Bu konuya dair aşağıda bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/vitamin-b12-degerim-yuksek-vitamin-b-12-yuksekligi-hangi-durumlarda-olur