Vücudumda kızarıklar olmaya basladı..

iyi günler vıcudumda kızarıklar olmaya basladı doktora gıttım randevuma daha var ama merak edıorm IgE Total 1311.72 değerim cok fazla nedeni nedir acaba yardımcı olabilirmisiniz ? ve neyden olabilir ?

Tahlil.com Cevabı : Normal Değer: 0-1 yaş 0-65 IU/L 2-12 yaş 0-150 IU/L 13-15 yaş 1-200 IU-L >15 yaş 1-100 IU/L Kullanımı: Allerjik hastalıkların değerlendirilmesinde kullanılır. Allerjik hastalıklar, parazit enfestasyonları, bronkopulmoner aspergillosis, astma, hiperimmünglobulin E sendromu ve Wiskott-Aldrich sendromunda serum IgE düzeyi artarken, bazı neoplazmalar, ataksi telenjiektazi ve bazı agamaglobulinemilerde IgE düzeyi düşer