Vücudumun her yerinde ağrı, batma, çekme, uyuşma, kramp ve kasılma yaşıyorum.

Vücudumun her yerinde ağrı, batma, çekme, uyuşma, kramp ve kasılma yaşıyorum. Kemik ve kaslarda ağrım var. Yürüme ve basit hareketlerde zorlanıyorum. Kol ve bacaklarımı kullanamaz hale geldim. Fenalaşıyorum, bazense eser miktarda olmakla birlikte kan tükürüyorum. Bazı tetkiklerim: *Sedimantasyon: 2 mm, Albumin:52.6 , ALT : 74 Yardım edin lütfen.

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz rahatsızlıklar için nöroloji ve ortopedi bölümlerinde muayene olabilirsiniz.Bu bölümlerde sizden detaylı tahliller de istenecektir. Ayrıca ALT değeriniz de yüksek çıkmış.Bu  karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.
Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

ALT YÜKSEKLİĞİ