24 yaşında bayanım.WBC değerim 15,2 çıktı.Ne yapmalıyım,korkuyorum.

24 yaşında kadınım Hemogram testinde .WBC değerim 15,2 çıktı.Ne yapmalıyım,korkuyorum.

Tahlil.com Cevabı : Panik olacak bir durum yok.Bazı enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Tercihen bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurun.WBC yüksekliğine dair ilave tahliller de isteyecektir.Varsa enfeksiyonunuz nereden kaynaklandığına dair araştırma yapılabilir.