Yaklaşık 11 aydır romatizma tedavisi görmekteyim. Bu süreçte demir eksikliğinden kaynaklanan anemi de olduğu ortaya çıktı. Yine aynı süreçte rdw değerlerimin 16

Yaklaşık 11 aydır romatizma tedavisi görmekteyim. Bu süreçte demir eksikliğinden kaynaklanan anemi de olduğu ortaya çıktı. Yine aynı süreçte rdw değerlerimin 16, 17, 17,2, 20, 15.1, 17.8 ve en son 22.3 çıktı. Neu% değerlerde normalin üzerinde. Bunu nasıl okumalı? teşekkürlerimle.

Tahlil.com Cevabı :

Demir eksikliği anemisinde RDW değerinin yüksek olması beklenen bir sonuçtur, tedavi ile normale dönecektir..Bir dahiliye doktoruna başvurabilirsiniz.