Yaklaşık bir yıldır süren ve son 3 ay içerisinde aşırı artan saç dökülmesi için kah tahlili yaptırdım.

Merhaba. Yaklaşık bir yıldır süren ve son 3 ay içerisinde aşırı artan saç dökülmesi için kah tahlili yaptırdım. Bütün değerlerim normal çıktı. Sadece demir 182 olarak yüksekti. Hemogram tahlillerim ise doktor tarafından yüksek bulundu. Aşağıda yüksek olan bölümleri yazıyorum. wBC 3.83LY 24.0MO 3.1LY 0,92MO 0,12RBC 6,20HGB 19,4HCT 59,8MCH 31,3PLT 72MPV 11,3bütün bunlar bir anlam teşkil ediyor mu? Kan tahlilimi tekrarlatmam gerekli mi sizce? Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Tahlil.com Cevabı : Kan fazlalığı dediğimiz bir durum var.Sigara içenlerde ve yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlarda oloabilir.Arada bir kan vermeniz gerekecektir.Bir hematoloji uzmanına danışmanızda yarar var