Yaptırmış olduğum kan testinde; Kolesterol,Total : 200 Kolesterol HDL : 71 Kolesterol LDL ?

Yaptırmış olduğum kan testinde; Kolesterol,Total : 200 Kolesterol HDL : 71 Kolesterol LDL (Direkt) : 119 çıkmıştır. Referans değerler ile karşılaştırdığımda total sınırda, LDL sınıra yakın görünüyor. Bu değerlerin bir de tarafınızdan değerlendirilmesini rica ederim.

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınızda kayda değer bir problem görülmüyor, normal olarak değerlendirebiliriz. Kolesterol değerini 200 ün altına düşürmek için düzenli egzersiz ve diyet işe yarayacaktır.