Yardımcı olur musunuz? Spermler dış ortamda ne kadar yaşar?

Yardımcı olur musunuz? Ben ilişkiye falan girmedim sadece sperme parmağım değdi temasım oldu elimle.Yarım saat sonra unutup cinsel organıma elim değdi.Bu yarım saatte elim bi sürü yere değdi tabi ki. Yani yarım saat sonra sperm yaşar mı ömrü bu kadar uzun değildir dimi lütfen yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı : Spermler dış ortamda 10-15 dk canlı kalabilir..